Božični oratorijski dan 17.12.2016

nedelja, 18.12.2016

V soboto 17. 12. 2016 je v naši župniji potekal božični oratorijski dan. Zbralo se je 34 otrok, za katere je skrbelo 9 animatorjev. Najprej so otroci poslušali božično pravljico o Jezusovem rojstvu, po prebrani zgodbi pa smo se pogovarjali o sveti družini in pomenu božiča. Nato so otroci izdelovali božične okraske- snežake, angelčke, zvončke ter smrečice, s katerimi so v cerkvi okrasili božično drevo. Vsak izmed otrok je obesil okrasek in naše božično drevo zdaj bogato okrašeno skupaj z otroci nestrpno čaka božič. Ob krašenju so v cerkvi peli božične pesmi ter tako ustvarili pravo božično vzdušje. Iz cerkve smo se podali v telovadnico, kjer so otroci po skupinah tekmovali v različnih igrah. Najbolj zabavne so bile božično obarvane igre, v katerih so zavijali darila ter krasili božično drevo, ki ga je predstavljal eden od tekmovalcev. Na koncu so otroci povedali svoje vtise o preživetem dnevu, nato pa so jih animatorji obdarili z majhnim darilom pozornosti. Domov so se odpravili polni božičnih vtisov, veseli ter zadovoljni s preživetim dnevom.