ORATORIJ 2016

sreda, 10.08.2016

Lesena lutka, kateri zaradi laganja pogosto zraste nos, v svojem življenju doživi veliko dogodivščin, ki ga popeljejo v težave zato se mora naučiti, da mu bližnjice v življenju prinesejo le še več težav, za srečno življenje  pa je potrebno, da kot priden deček vedno govori resnico ter pomaga drugim. Prvi oratorijski dan smo začeli z uvodnim pozdravom gospoda župnika Jožeta Kolmanka, ki je otrokom na kratko predstavil osrednje sporočilo oratorija, nato pa smo ob dvigu zastave peli oratorijsko himno. Oba dni oratorija smo gledali risanko o Ostržku, nato pa smo se pogovarjali o bližnjicah, ki jih pogosto želimo ubrati v življenju in nam na koncu ponavadi prinesejo še več dela kot če bi sledili pravi poti. Otroci so prav tako ugotovili, da se moramo za to, da dobimo denar, v življenju potruditi, saj ta ne zraste, pa čeprav ga še tako zalivamo. Prav tako so ugotovili, da nam laganje in s tem dolgi nosovi, ki nam posledično »zrastejo«, prinesejo dodatne težave in zaradi njih težje opravljamo določene naloge, ki se nam drugače zdijo čisto enostavne - kot na primer pitje iz kozarca. V delavnicah so izdelovali različne zanimive izdelke, Ostržka z migetajočimi nogami, stojalo za barvice v obliki živali in pa maske. Dodatno so dneva popestrile tudi zanimive igre. Prvi dan so otroci potovali po svetu ter spoznavali različne države. Na Kitajskem so se poskusili pri uporabi kitajskih palčk, v Avstriji so smučali, v Nemčiji pa spoznavali njihove avtomobile. Drugi dan oratorija so otroke hladile težko pričakovane vodne igre.