"Vprašanje naše molitve je osnovno vprašanje. Od tega je odvisna vera in nevera." msgr. Lojze Kozar

Oratorijska sveta maša 2015

nedelja, 09.08.2015

V nedeljo 9.8.2015 je bila druga sveta maša malo drugačna kot običajno, bila je namreč oratorijska sveta maša, pri kateri so aktivno sodelovali animatorji in otroci, ki so četrtek in petek preživeli na našem oratoriju. Ker smo na letošnjem oratoriju spoznavali svetega Dominika Savia, ki je bil zavetnik ministrantov, so se štirje oratorijci opogumili in so pri tej sveti maši prvič tudi ministrirali. Prav tako smo animatorji prevzeli pridigo in predstavili kaj smo ta dva dni počeli skupaj na oratoriju, otroci pa so sodelovali s petjem in branjem prošenj. Spoznali smo, da je bil Dominik Savio precej poseben fant, bil je pogumen, ponižen, rad je pomagal drugim, skrbno je pazil, da ne bi grešil in zato si je že pri sedmih letih postavil sklep »Raje umreti kakor grešiti.« Žal je umrl malo pred svojim 15. rojstnim dnevom, vendar je v svojem kratkem življenju naredil mnogo dobrega za druge in nam pokazal, da se lahko vsak potrudi živeti življenje brez greha in da lahko že v otroških letih naredimo veliko dobrega za druge, če kakor Dominik tudi mi sledimo Jezusu in Mariji.

Tokratna oratorijska zgodba nam je preko svetega Dominika Savia sporočila, da je svetost vrh, ki ga lahko vsi osvojimo, življenjska spretnost, ki jo vsi poznamo. Svetost je tista sila, ki naredi nasmeh pristen, pomoč iskreno, sodelovanje predano in se nam vsem pretaka v krvi. Tako blizu je, da niti ne opazimo, da je pri vsakem dejanju dana kot izbira, kot možnost. Sveti Dominik Savio je zgled, kako se spopasti z življenjskimi in oratorijskimi izzivi. Ni se rodil kot svetnik, izbral je svetost in postal svetnik.