2. oratorij - 2014

nedelja, 03.08.2014

31.7 in 1.8. je v naši župniji potekal 2. oratorij za otroke. Udeležilo se ga je 11 otrok, za katere je skrbelo 7 animatorjev. Osrednja tema letošnjega oratorija je bilo življenje apostola Petra o katerem smo se veliko pogovarjali, v skupni igri smo apostola Petra tudi iskali po različnih sobah in ga na koncu našli v cerkvi na levi strani oltarja. Vsako jutro smo najprej dvignili oratorijsko zastavo ter poslušali zgodbo o apostolu Petru, naučili pa smo se tudi himno oratorija z naslovom Na tvojo besedo, ki smo jo vsak dan pridno peli.

Prvi dan smo ustvarjali predvsem ribice, saj je bil apostol Peter ribič preden je spoznal Jezusa in postal njegov apostol, prav tako pa je bil simbol ribe za apostole in kristjane v njihovem času zelo pomemben, saj so morali svojo vero skrivati in so se med seboj prepoznavali po simbolu- ribi, ki so jo vedno nosili s seboj. Naredili smo si tudi ribiške palice in kot apostol Peter poskusili loviti ribe, pri čemer so bili vsi zelo uspešni.

Drugi dan oratorija smo v zgodbi slišali, da je Peter postal tudi prvi papež, zato smo se odločili, da bodo starejši otroci pobližje spoznali sedanjega papeža Frančiška, mlajši pa so ustvarjali modele cerkvic. Po kosilu so sledile vodne igre, ki so bile verjetno najbolj zabaven del oratorija, saj smo bili ob njih vsi mokri in zelo nasmejani.

HIMNA ORATORIJA 2014- NA TVOJO BESEDO

UČENIK, OBUPANI SMO

VSO NOČ SMO SE TRUDILI, PA NISMO NIČ UJELI.

UČENIK, ČE REČEŠ NAM TO,

VESLA BOMO VZELI IN ZA TABO GREMO.

SVETEGA PETRA ZA ZGLED SI NAM DAL,

DA BI VEROVALI KOT JE ON VEROVAL.

NA TVOJO BESEDO BOMO MREŽE VZELI

IN POSTALI RIBIČI LJUDI,

DA CEL SVET BOMO ZAOBJELI

Z LJUBEZNIJO, KI DAJEŠ JO TI. (2X)

JEZUS, TAKO KOT LJUBIŠ NAS TI,

NAUČI NAS LJUBITI TUDI DRUGE LJUDI,

DA GREMO V SVET ODPRTIH DLANI

ZA VSE, KI SO POTREBNI POMOČI.

DA BI VEROVALI KOT JE ON VEROVAL. ODPEV

NAMESTNIK TVOJ JE PETER SKALA POSTAL,

O LJUBEZNI BOŽJI JE NENEHNO PRIČEVAL.

DAJ TUDI NAM TE MOČI,

DA NAŠA VERA IZ NAS ZAŽARI.

DA BI VEROVALI KOT JE ON VEROVAL. ODPEV