Oratorijska maša

ponedeljek, 02.09.2013

V nedeljo 1. septembra je bila deseta sveta maša malo drugačna, na njej se je namreč predstavljal oratorij. Že na prvi pogled je bila cerkev drugačna, saj so jo krasili izdelki, ki so bili izdelani na oratoriju. Kljub majhnemu številu ljudi, ki so se udeležili svete maše, so bili mladi zelo veseli da so lahko bolj aktivno sodelovali pri maši ter predstavili naš prvi oratorij. Med mašo se je pela oratorijska himna Bog je z nami in odpev te pesmi so se pred začetkom maše naučili tudi ostali prisotni v cerkvi. Med mašo pa so otroci predstavili kaj vse so počeli na delavnicah in svoje izdelke ter delili z drugimi kaj so se novega naučili. Udeleženci oratorija so sodelovali pri maši tudi z branjem prošenj in uvodom v pozdrav miru ter Očenaš. Konec maše je popestril tudi naš župnik Jože, ki je na harmoniko zaigral pesem Veš o Marija, vsi prisotni pa so mu jo pomagali zapeti.  Tokratna nedeljska maša je bila res drugačna, a pomembno je da se lahko že naši najmlajši vključijo v obred svete maše, saj se s tem čutijo bolj pomembne in povezane z našo župnijsko skupnostjo, prav tako pa spoznajo, da je mogoče cerkvene obrede popestriti in narediti njim razumljive in zanimive.

V galeriji so objavljene slike ter videoposnetek.