Prvi oratorij v naši župniji

sobota, 31.08.2013

V petek 23. 8. 2013 se je na dvorišču župnišča odvijal naš prvi oratorij. Udeležilo se ga je 21 otrok, pri organizaciji in izvedbi pa je sodelovalo 7 animatorjev ter naš župnik Jože. Oratorij se je začel z nagovorom župnika in skupno molitvijo. Skupaj smo ustvarili zastavo oratorija, na katero smo vsi tudi animatorji in župnik odtisnili svojo dlan. Zastavo smo slavnostno izobesili in ob tem zapeli pesem Veš o Marija, ob kateri nas je na harmoniko spremljal tudi župnik Jože. Naučili smo se tudi himno oratorija 2013 z naslovom Bog je z nami.

Skozi cel dan so se odvijale različne delavnice, najmlajši so spoznavali in ustvarjali angele in si jih tudi ogledali v naši cerkvi, pogovarjali so se o prijateljstvu in izdelali plakat. Malo starejši so se bolj spoznali z Marijo ter v njeno čast izdelovali tudi različne rože, spoznavali so pomen družine in izdelali svoje rožne vence. Najstarejši pa so se lotili izdelave ladje in brali igro iz Zgodbe o Narniji z naslovom Potovanje jutranje zarje.

Po dobrem kosilu je bilo nekaj časa za počitek, nato pa so sledile različne družabne igre. Razdeljeni v tri skupine so tekmovali v nošenju vode s slamico, iskanju svojih čevljev, pantomimi, obešanju perila in drugih igrah. Pri tem so se vsi zelo zabavali in se obenem tudi nasmejali. Po končanem tekmovanju smo sešteli točke in razglasili zmagovalce, a nagrado so dobili vsi saj je pomembno sodelovati in se zabavati ne pa zmagati.

Oratorij smo zaključili s piknikom, nato pa so se vsi udeleženci oratorija malce utrujeni a dobre volje odpravili domov.

Na tej povezavi http://cezanjevci.zupnija.info/?id_strani=1240 si lahko ogledate celotno galerijo slik.