Prispevki za obnovo slik križevega pota

nedelja, 14.07.2013

V naši cerkvi imamo na stenah izobešene slike križevega pota, ki so bogata kulturna in zgodovinska dediščina. Zaradi dotrajanosti jih bo nujno potrebno restavrirati, kar nam je že dolgo znano, a zbrana denarna sredstva trenutno vsega tega ne omogočajo, saj je pred nami še veliko projektov, ki se nanašajo na obnovo notranjosti naše cerkve. Kljub vsemu se trudimo, da bi vendarle našli ustrezno rešitev, s katero bi restavrirali tudi slike križevega pota. Restavrator iz Maribora gospod Mladen Kuhl je 11.7.2013 obiskal našo cerkev in si ponovno ogledal slike. Tudi on je zaskrbljen nad slabim stanjem slik, že izpred let pa je povezan z našimi slikami, saj smo se skupaj trudili, da od države zagotovimo del finančnih sredstev za obnovo slik. To glede na razmere v državi nismo mogli zagotoviti, saj država že dalj časa ne namenja sredstev za kulturne spomenike lokalnega pomena. Gospod Kuhl se je ponudil, da restavrira slike po zelo ugodni ceni, saj kot pravi trenutno nima veliko drugega dela, je pa tudi njemu žal za naše slike, ki propadajo. Ponuja nam ceno, ki je od do sedaj predvidene nižja za več kot polovico, tako, da bi za eno sliko znašala približno 650,00 EUR. Na sestanku župnijskega sveta in gradbenega odbora je bilo dogovorjeno, da se poskuša najti rešitev tudi za ta projekt. Člani župnijskega sveta in gradbenega odbora skupaj z župnikom bodo prispevali sredstva za obnovo ene slike križevega pota. Vsi, ki bi želeli donirati sredstva za obnovo slik se oglasite na naši župniji. Lahko si izberete sliko, za katero boste sami pokrili stroške restavriranja, lahko to storite skupaj s kom drugim ali pa donirate določen znesek. Razlog zakaj to storiti! Morda ste kdaj v življenju zabredli v težave in ob tem zaprosili za pomoč in bili uslišani. Morda ste prosili, da se vam uresniči kakšna želja npr. da uspešno opravite šolo, da dobite dobro službo, da ozdravite in podobno. Ob vsem tem ste morda začutili, da bi radi izkazali svojo hvaležnost, a niste našli primernega načina, kako to storiti. To lahko storite tudi v spomin na določen dogodek (rojstvo otroka, poroka, itd.). Slika za katero boste donirali svoja sredstva bo vedno visela v naši cerkvi in vas vsakokrat spominjala na vaš namen zaradi katerega ste darovali sredstva za njeno obnovo. Verjamemo, da je še mnogo razlogov zakaj prispevati sredstva za obnovo slik. Pomembno pa je vedeti, da jih bomo z restavriranjem rešili pred uničenjem in jih bodo zaradi tega lahko občudovali še mnogi rodovi, ki bodo živeli v naši župniji.